Iste Böyle Aptallastiriliyoruz – Engin Noyan

10
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 21 Ara 2018 tarihinde yayınlandı

http://youtube.com/uguraustria
Enfal Suresi 73: Küfretmiş olan şu kimseler de, birbirlerinin velîleridirler. Eğer siz de onu yapmazsanız, yeryüzünde büyük bir kargaşa ve fitne çıkar.

Rad Suresi 11: Onun [her kişi] için, iki elinin arasından ve arkasından –Allah’ın işinden olarak– onu gözetip koruyan izleyiciler vardır. Gerçekte, bir halk, kendi nefislerinde olanı değiştirmedikçe, Allah hiçbir şeyi değiştirmez. Ve Allah bir topluluğa kötülük istedi mi, artık onun geri çevrilmesi söz konusu değildir. Onlar için O’nun astlarından bir veli [yardım eden, koruyan, yol gösteren] de yoktur.

Enfal Suresi 52: Tıpkı Firavun’un yakınları ve onlardan öncekilerin gidişi gibi onlar da Allah’ın Âyetlerini tanımadılar da Allah, kendilerini günahları yüzünden yakalayıverdi. Şüphesiz ki Allah, Kavî’dir[çok güçlüdür], cezası/ sonuçlandırması çok şiddetli olandır.

Enfal Suresi 53: Bu, şüphesiz bir kavim [toplum], kendinde olanı değiştirinceye kadar Allah’ın, ona nimet olarak bağışladığını değiştirici olmayışı ve şüphesiz Allah’ın en iyi işiten, en iyi bilen olması nedeniyledir.

Enfal Suresi 54: Tıpkı Firavun’un yakınları ve onlardan öncekilerin gidişi gibi, onlar da Rabb’lerinin Âyetlerini yalanladılar. Biz, onları günahları yüzünden helâk ettik; Firavun’un yakınlarını suda boğduk. Hepsi de zalim kimseler idiler.

Maide Suresi 54: Ey iman etmiş kimseler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında mü’minlere karşı yumuşak, kâfirlere; Allah’ın ilâhlığını ve rabliğini bilerek reddeden kimselere karşı da onurlu ve şiddetli bir toplum getirir ki Allah, onları sever, onlar da O’nu severler; onlar, Allah yolunda çaba harcarlar ve hiçbir kınayıcının kınamasından korkmazlar. Bu, Allah’ın dilediğine verdiği bir armağandır. Allah, bilgisi ve rahmeti geniş ve sınırsız olandır, çok iyi bilendir.

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor